ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Bądź na bieżąco z nowościami.
Zapisz się do newslettera!

Nasz BLOG

Ze względu na dynamiczną sytuację na rynku , spowodowaną pandemią oraz wojną na Ukrainie, zastrzegamy możliwość zmiany terminu dostaw oraz cen. 

 

Systemy Przywoławcze

Przepisy wprowadziły wymóg instalowania systemów przywoławczych a dobra praktyka nakazuje wykonanie przynajmniej systemu przywoławczego do toalet dla osób niepełnosprawnych. W prawdzie norma niemiecka DIN VDE 0834 2000- 04 która w części 1 i 2 określa zasady budowy oraz funkcjonowania systemów przywoławczych nie jest normą obowiązującą w Polsce, to jednak  warto się z nią zapoznać, ponieważ często specyfikacje istotnych warunków zamówienia w przypadku modernizacji, rozbudowy lub budowy obiektów służby zdrowia, domów pomocy społecznej czy budynków użyteczności publicznej zawierają wymóg zgodności z nią. W Unii Europejskiej mają zastosowanie normy krajów członkowskich, które najczęściej powstawały w oparciu o tę właśnie normę lub w krajowych aktach prawnych zawarte są odwołania do niej. Temat jest poważny i szeroki dlatego w razie potrzeby czy zainteresowania prosimy o kontakt, celem omówienia szczegółów, dotyczących przygotowania przez naszą firmę oferty. Serdecznie zapraszamy

System przywoławczy przeznaczony dla małych obiektów, przede wszystkim do sygnalizacji alarmów z toalet dla osób niepełnosprawnych.

Umożliwia również realizowanie prostych instalacji przywoławczych w obiektach służby zdrowia. System nadzoruje podłączone urządzenia, a o nieprawidłowościach informuje w postaci szybko pulsującej diody w lampce, przycisku i urządzeniu w pomieszczeniu nadzoru / dyżurce. Urządzeniem do odbierania i wizualizowania alarmów jest Terminal-Numerator. Obejmuje swoim nadzorem maksymalnie 8 pomieszczeń. W przypadku większej ilości pomieszczeń należy zastosować następne urządzenie powiadamiające.

Głównym urządzeniem w każdym pomieszczeniu jest moduł alarmowy (MA) występujący w różnych wersjach:

 

  • Kasownik MA (PK-MA)
  • Przycisk przywoławczo-kasujący MA (PPK-MA)
  • Przycisk przywoławczy-kasujący-lekarski MA (PKL-MA)
  • Lampka MA (L-MA)

 

Moduł alarmowy przekazuje alarmy z pomieszczenia. Nadzoruje 3 obwody przywoławcze i sygnalizuje alarmy na trzy kolorowej lampce.  Obwód 1 obsługuje wezwania z łóżek, w następstwie których załącza się czerwony LED na lampce. Obwód 2 obsługuje wezwania z łazienki i sygnalizuje alarmy świeceniem dwóch kolorów LED, czerwony i biały. Alarmy z  obwodów 1 i 2 przekazywane są wspólnym wyjściem do powiadamiania, które przyłączamy do Terminal-Numeratora lub zbiorczej lampki sygnalizacyjnej. Obwód 3 umożliwia przyłączenie przycisku alarmowego ( np. lekarski), w następstwie alarmu załącza się kolor niebieski na lampce i w przycisku. Obwód 3 posiada niezależne wyjście do powiadamiania. 

W systemie istnieją różne przyciski przywoławcze, których kombinację funkcjonalną można dowolnie zestawiać. Przykładowo można zamówić gniazdo przywoławcze z przyciskiem kasującym i lekarskim. Przycisk przywoławczo-odwoławczy z dwoma gniazdami. Przycisk przywoławczy sznurkowy z kasownikiem, itp. Każdy przycisk systemowy jest w wykonaniu antybakteryjnym. Przyciski mają duże pola do naciśnięcia, świecące w całości po naciśnięciu. Przyciski przywoławcze podłączone do obwodu pierwszego posiadają podświetlenie, pozwalające zlokalizować przycisk w nocy. Urządzenia montowane są do puszki fi 60. Ramka jest zawsze biała, ale tło elewacji może być dobrane zgodnie z życzeniem inwestora. Warunkiem doboru tła jest kolorystyka kontrastująca z przyciskami przywoławczymi. Możliwe jest również wydrukowanie małego logo na każdym urządzeniu. Obudowa jak i elewacja są pokryte powłoką antybakteryjną eliminującą rozwój bakterii na powierzchni urządzeń.

 

Więcej : Kontakt