Urządzenia i produkty : wirusobójcze i antybakteryjne

                                                     - nakładki antybakteryjne z jonami srebra

                                                     - bakteriobójcze okładziny

                                                     - despensery żelu

                                                     - tworzywa z powłokami antyb antybakteryjnymi

 

 

Powłoki antybakteryjne i przeciwwirusowe

Tworzywa z powłokami antybakteryjnymi.Gruntownie przebadane i opracowane w celu zahamowania rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów w zastosowaniach wymagających powierzchni antybakteryjnych.Aktywnym składnikiem jest srebrna matryca, która uwalnia jony srebra na całej powierzchni arkusza, co zapewnia stałe, skuteczne działanie przeciwko bakteriom gram-dodatnim i gram- ujemnym.Ponieważ matryca jest równomiernie rozłożona na całej powierzchni arkusza, skuteczność materiału jest zachowana, nawet jeśli powierzchnia ulega zużyciu lub jest porysowana.

Nakładki z jonami srebra

Jony srebra, wykorzystywane w proponowanych przez nas nakładkach na drzwi, podchwyty oraz klamki, odznaczają się skutecznym działaniem wirusobójczym i bakteriobójczym. Z uwagi na tę cechę nasze produkty do dezynfekcji rąk stanowią niezbędne wyposażenie szpitali, firm, miejsc pracy i innych placówek publicznych. Ich zastosowanie pozwala na ochronę zdrowia człowieka przed zarażeniami szkodliwymi drobnoustrojami – bakteriami, wirusami czy pleśnią.

Nowoczesne rozwiązania dla miejsc publicznych.

Wykonane z tworzyw sztucznych akcesoria do dezynfekcji pozwalają zabić 99,9% bakterii, co potwierdzają przeprowadzone przez producenta atesty. Ich montaż jest bardzo prosty, a wymiany nakładek na drzwi, klamki oraz podchwyty należy dokonać dopiero po 6 lub 12 miesiącach użytkowania.

Wzmocnij ochronę zdrowia swoich pracowników i interesantów, dbając o to, by każda osoba regularnie czyściła swoje ręce z oferowanymi akcesoriami - bez konieczności pamiętania o zakupie kolejnych opakowań płynów wzbogaconych bakteriobójczym alkoholem.

Bakteriobójcze okleiny

Bakteriobójcze okładziny mogą zostać przytwierdzone do powierzchni przy użyciu klejących materiałów lub po prostu na niej położone. Wykonane są z tworzyw sztucznych oraz z dodatkiem jonów srebra odznaczających się wysoką skutecznością w obszarze zabijania szkodliwych bakterii, wirusów i drobnoustrojów.

Produkt świetnie się sprawdza w miejscach publicznych - przedszkolach, placówkach szkolnych, bibliotekach, restauracjach czy hotelach z salami konferencyjnymi. Stanowi inwestycję, na którą warto się zdecydować - z uwagi na wysoką wytrzymałość. Gwarantujemy dopasowanie do każdego rozmiaru oraz kształtu stołu czy biurka zgodnie z indywidualnym zamówieniem.

 Lampy dezynfekcyjne

                                                                                       Produkt polski. Atest PZH

Lampy UV-C STERILION wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu.W ofercie znajdą Państwo lampy o 3 różnych mocach: 36, 72 i 108 W.Dzięki temu z łatwością można dobrać lampę do wielkości pomieszczeń.Lampy są w stanie zdezynfekować pomieszczenia o powierzchniach od 15 do nawet 45 m2 w ciągu 15 minut .

DEZYNFEKCJA ŚWIATŁEM UV-C NEUTRALIZACJA WIRUSÓW/BAKTERII/GRZYBÓW 99,9%

Działanie :Technologia dezynfekcji UV jest znana od około stu lat i wykorzystywana głownie w medycynie. Jednak jej zastosowanie jest dużo szersze. Lampy UVC, wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wsz elkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu.*

Przeznaczenie lamp : Placówki medyczne, transport medyczny, transport publiczny, sklepy, punkty usługowe, spedycja, stacje benzynowe, administracja publiczna, placówki opiekuńcze i edukacyjne, domy prywatne - pokoje chorych, zakupy... Oraz wszystkie przedmioty osobiste, które wymagają dezynfekcji - telefony, dokumenty, karty bankowe, pieniądze... To tylko wybrane przykłady miejsc, gdzie można wykorzystać lampy UV-C S TERILON.

 

Dezynfekcja pomieszczeń hotelowych w kilka minut

Naświetlanie lampami UV-C STERILON to skuteczny, wygodny i ekonomiczny sposób na dezynfekcję powierzchni!
• Nie wymaga nakładu pracy ludzkiej.
• Nie zużywa środków chemicznych.
• Jest przyjazny dla środowiska.
Jak szybko i skutecznie przeprowadzić dezynfekcję światłem UVC?
1. Należy ustawić lampę tak, by światło padało na powierzchnię, która ma być dezynfekowana.
2. Źródło światła UV-C należy ustawić możliwie najbliżej dezynfekowanej powierzchni oraz tak aby promienie objęły swoim zasięgiem jak największą jej część.
3. Orientacyjny czas naświetlania wynosi 15 min.
Proszę pamiętać !
1. Obiekty ustawione w cieniu, do których nie dotrą promienie UV-C, nie będą dezynfekowane, dlatego jeśli to konieczne, przestawić lampę i rozpocząć naświetlanie miejsc, gdzie światło nie dotarło za pierwszym razem.
2. Po uruchomieniu lampy można przebywać w pomieszczeniu, jednak poza zasięgiem promieni UV-C *.
3. Po zakończonym naświetlaniu nie jest wymagane wietrzenie pomieszczenia.Przy dezynfekcji należy wziąć pod uwagę, że lampy o różnej mocy mają różny z asięg.
• lampy o mocy 108 W - przestrzeń do 35 m 2
• lampy o mocy 72 W - przestrzeń do 25 m 2
• lampy o mocy 36 W - przestrzeń do 15 m 2

 

Lampy przenośne - dwufunkcyjne : dezynfekcja powietrza i pomieszczeń

 

Lampy przepływowe – do dezynfekcji powietrza oraz jako dwufunkcyjne - które po otwarciu dodatkowo mogą być wykorzystywane do bezpośredniej dezynfekcji powierzchni. Lampy wykorzystujące przepływową metodę dezynfekcji są niezastąpione w pomieszczeniach, gdzie trzeba bezpiecznie i skutecznie oczyścić powietrze w obecności ludzi. Osłonięte światło UVC
nie wydostaje się na zewnątrz lampy. Dzięki wymuszonej cyrkulacji, powietrze przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i oczyszczone, a następnie wyparte na zewnątrz. Wystarczy postawić lampę w dogodnym miejscu.Dwufunkcyjność lampy UV-C STERILON FLOW pozwala na jej otwarcie i wykorzystanie również do bezpośredniej dezynfekcji powierzchni.
Wystarczy skierować lampę UV bezpośrednio na powierzchnię przez określony czas, aby skutecznie zabijać drobnoustroje. Należy jednak pamiętać, że światło UVC nie pozostaje bez szkodliwego wpływu na skórę czy oczy człowieka oraz że wykorzystując lampę w tej formie konieczne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa dotyczących dezynfekcji bezpośredniej tzn. nie znajdować się w zasięgu strumienia świetlnego. Polecane do wykorzystania w obiektach usługowych (salony fryzjerskie, kosmetyczne, manicure), placówkach służby zdrowia,
jednostkach administracji publicznej i eduk acji, a takż e do z astosowań prywatnych we własnym domu.
 

STERILON UV-C - Poradnik użytkownika
Wstęp
Lampa UV-C STERILON pomaga usuwać z otoczenia wirusy, grzyby, pleśnie oraz bakterie, wywołujące choroby. Światło UV-C degraduje kod DNA i RNA znajdujący się w komórkach żywych
organizmów.Skuteczność dezynfekcji za pomocą światła UV-C jest powszechnie znana i stosowana od lat. Potwierdza to dokument nr ISBN 978 3 901906 25 1 opublikowany przez The International Commission on Illumination (CIE).Skuteczność dezynfekcji.Skuteczność dezynfekcji prezentowana jest przez CIE i inne jednostki badawcze w oparciu o dawkę energii potrzebną do usunięcia 90% drobnoustrojów z powierzchni. Dla większości znanych nam bakterii i wirusów wymagana dawka nie przekracza 8 mJ/cm2. Oznacza to, że lampa emitującą 1 W promieniowania UV-C, w odległości 1 m od danej powierzchni, potrzebuje 800 sekund, czyli około 13 minut, aby ją zdezynfekować w 90%.

Promieniowanie UV-C emitowane przez lampy z rodziny UV-C
STERILON w odległości 1 m od lampy:
• 0,6 W - promieniowania UV-C (UV-C STERILON 36W)
• 1,44 W - promieniowanie UV-C (UV-C STERILON 72W)
• 2,16 W - promieniowania UV-C (UV-C STERILON 109W)
Skuteczność promieniowania UV-C spada odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości od źródła światła. Dlatego im bliżej dezynfekowanej powierzchni ustawimy źródło światła, tym
skuteczność będzie większa. Orientacyjny czas dezynfekcji powierzchni przez lampy UV-C STERILON wynosi 15 minut.Czas ten może się jednak różnić od podanego powyżej, ponieważ
zależy od mocy użytej lampy i odległości powierzchni dezynfekowanej od źródła światła. Czas ten zależy również od temperatury otoczenia i wilgotności powietrza.Skuteczność dezynfekcji SARS-CoV-2 (koronawirus wywołujący chorobę Covid 19).Nie ma opublikowanych oficjalnych badań potwierdzających dawkę energii, jaka jest potrzebna, aby zneutralizować wirusa wywołującego chorobę COVID-19. Porównuje się jednak jego budowę do wirusa „Hepatiti A Virus” bardziej odpornego na promienie UV-C, dla którego dawka wynosi niecałe 7 mJ/cm2. Na tej podstawie szacuje się, że dawka potrzebna do neutralizacji koronawirusa wywolującego chorobę COVID-19 wynosi około 4 mJ/cm2.Oznacza to, że lampa emitującą 1 W promieniowania UV-C w odległości 1 m od powierzchni, potrzebuje 400 sekund, czyli około 7 minut aby ją zdezynfekować w 90% z obecności wirusa.
Sposób naświetlania
- Ustaw światło tak by padało na powierzchnię, która ma być dezynfekowana.
- Źródło światła UV-C należy ustawić możliwie najbliżej dezynfekowanej powierzchni, tak aby promienie UV-C objęły swoim zasięgiem jak największą jej część. Obiekty ustawione
w cieniu, do których nie dotrą promienie UV-C, nie będą dezynfekowane.
- Po uruchomieniu lampy można przebywać w pomieszczeniu, jednak poza zasięgiem promieni UV-C.
- Orientacyjny czas naświetlania wynosi 15 min.
- Bardzo długie naświetlanie lampą UV-C może degradować niektóre elementy znajdujące się w jej zasięgu np. tworzywa.
- Po zakończonym naświetlaniu nie jest wymagane wietrzenie pomieszczenia.
Bezpieczeństwo użytkowania
Emitowane przez lampę światło UV-C jest wysoce szkodliwe dla ludzi i innych organizmów żywych, uszkadza wzrok, skórę i DNA komórek. Po uruchomieniu lampy, w zasięgu bezpośredniego działania promieni UV-C nie powinni znajdować się ludzie czy zwierzęta. Czas, w którym przebywamy w zasięgu promieni UV-C powinniśmy możliwie zminimalizować.
Uszkodzenie lampy nie wpłynie negatywnie na zdrowie przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności. W przypadku pęknięcia świetlówek, należy przewietrzyć pomieszczenie przez
30 minut i usunąć zniszczone części, najlepiej w rękawiczkach. Należy umieścić je w zamkniętej plastikowej torbie i zanieść do lokalnego zakładu utylizacji odpadów w celu recyklingu. Do usunięcia zniszczonych części nie używaj odkurzacza.

 

 Przenośne Sterylizatory

 

Podręczny sterylizator powietrza z lampą UV-C - usuwa 99,9% wirusów, bakterii oraz innych patogenów.

Lampy są niewielkie i przenośne, nie zajmują wiele miejsca w przestrzeni roboczej. Dzięki zastosowanym komponentom i certyfikowanym promiennikom, urządzenia mogą wydajnie pracować w sposób ciągły.

 

Oferujemy Przepływowe Sterylizatory w dwóch wielkościach i wydajnościach:

SAYOLI 30 – wydajność 30m3/h (wym. szer. fi80mm x wys. 260 mm)

SAYOLI 60 – wydajność 60m3/h (wym. szer. fi100mm x wys. 275 m)

SAYOLI 200 – wydajność 200 m3( wym.szer.250 mm x wys.504mm x gł. 253mm)

 

Jak działa sterylizator ?
Wewnątrz urządzenia znajduje się lampa emitująca promieniowanie UV-C o długości fali 250 -280 nm. Promieniowanie te posiada najbardziej efektywne działanie bakteriobójcze.Powietrze zasysane jest przez wentylator od dołu i następnie trafia do komory dezynfekującej.W jej wnętrzu jest poddawane działaniu skoncentrowanego promieniowania UV-C,w skutek czego natychmiastowo niszczone są drobnoustroje.Oczyszczone w ten sposób powietrze opuszcza urządzenie przez górne otwory wentylacyjne.Ruch powietrza wymuszony jest przez zastosowanie wentylatora do pracy ciągłej, charakteryzującego się niskim poziomem hałasu wynoszącym do18dB.W ciągu godziny urządzenie sterylizuje do 30m3 powietrza. Produkt nie wykazuje negatywnego wpływu na organizm ludzki,co umożliwia przebywanie w pomieszczeniu w trakcie sterylizacji.Możliwe jest również podłączenie sterylizatora do samochodowego gniazda zasilania.


Promieniowanie UV-C, jako sposób eliminacji koronawirusa, rekomendowane jest m.in. przez Światową Organizację Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. To skuteczne rozwiązanie na neutralizację szkodliwych wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów. Znana od wielu lat metoda naświetlania UV-C jest powszechnie stosowana w szpitalach i miejscach publicznych w wielu krajach. W odpowiedzi na pandemię koronawirusa pojawiły się na rynku nowe wirusobójcze urządzenia wykorzystujące promieniowanie UV-C. Lampy UV-C przepływowo oczyszczające powietrze w pomieszczeniach, w których mogą przebywać ludzie, skutecznie zmniejszają ryzyko zakażenia. Według Jamie Childress, inżyniera Boeing Research & Technology, technologia naświetlania UV-C znajdzie również powszechne zastosowanie w dezynfekcji wnętrza samolotów pasażerskich.Technologia sterylizacji powietrza i powierzchni jest oparta na wiruso- i bakteriobójczym działaniu promieniowania UV-C, które stanowi cześć spektrum światła o długości fali od 100 do 280 nm. Choć naturalnie generowane przez Słońce, UV-C nie dociera do Ziemi dzięki ochronnej warstwie ozonowej. Sztucznym źródłem UV-C są lampy rtęciowe, halogenowe, lasery i specjalne lampy LED. Jednym z problemów użycia takich źródeł UV-C jest rakotwórcze działanie tego promieniowania na skórę ludzką, a także, jak w przypadku całego zakresu UV, szkodliwość dla oczu. Narzuca to określone wymagania, co do konstrukcji bezpiecznych sterylizatorów, zwłaszcza do użytku domowego.Promieniowanie UV-C jest szczególnie efektywne w eliminacji wirusów z naświetlanych powierzchni i powietrza. Wirusy zawierają kwasy nukleinowe, DNA lub RNA (tak, jak w przypadku koronawirusa COVID-19), które po infekcji - przedostaniu się do komórek człowieka lub zwierząt – powodują trwałe zmiany genetyczne w komórce ofiary. UV-C działa bezpośrednio na DNA i RNA zmieniając ich strukturę chemiczną i w efekcie inaktywując infektywność wirusów. Mycie rąk mydłem czy przecieranie zanieczyszczonych powierzchni chemicznymi środkami dezynfekującymi skutecznie eliminują wirusy, jednak metody te są bardzo nieskuteczne w przypadku walki z wirusami, które zawieszone są w mikrokroplekach w powietrzu. I to właśnie „chmury” takich zawiesin, powstałe na skutek kaszlu lub oddychania osób zakażonych wirusem są najgroźniejsze dla ludzi przebywających w pobliżu. Powszechnie wymagane noszenie masek jest jednym ze sposobów zapobiegania wdychania kropelkowych zawiesin wirusa, ale skuteczniejsze byłoby systematyczne sterylizowanie wdychanego powietrza poprzez przepływowe naświetlanie UV-C.
Wiele badań prowadzonych przez dziesięciolecia wykazało, że metoda sterylizacji UV-C jest jednym z najskuteczniejszych i najprostszych sposobów zapewniających efektywną dekontaminację powietrza czy uzdatnianie wody pitnej. Dezynfekcja przy pomocy naświetlania promieniowaniem UV jest bezpiecznie stosowana w placówkach medycznych i pomieszczeniach laboratoryjnych.Według dziennika New York Times, ta właśnie metoda stosowana jest do odkażania sal szpitalnych, w których przebywają pacjenci ze śmiertelnie groźnymi infekcjami, takimi jak Clostridium Difficile. Ten sam dziennik podaje, że w roku 2014 UV-C było skuteczną bronią podczas epidemii Eboli.
Skuteczność promieniowania UV-C w walce z koronawirusem COVID-19. Według Światowej Organizacji Zdrowia: „Choroby drobnoustrojowe przenoszone przez powietrze stanowią jedno z głównych wyzwań dla zdrowia publicznego na świecie. Typowymi przykładami są grypa występująca w postaciach sezonowych i pandemicznych oraz bakteryjne choroby przenoszone przez powietrze, takie jak gruźlica, coraz częściej pojawiające się w postaci opornej na wiele leków.”
Koronawirus COVID-19 jest obecnie największym ryzykiem epidemiologicznym dla całej ludzkości. Przy braku skutecznych leków i specyficznej szczepionki, kluczowym pytaniem stało się zatem: Jak zmniejszyć zagrożenie zakażenia w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie.Istnieją dość efektywne metody dezynfekcji pomieszczeń poprzez ozonowanie. Ich podstawową wadą jest konieczność opuszczenia ozonowanego pomieszczenia oraz dokładnego wietrzenia po użyciu szkodliwego gazu. Jak zatem skutecznie usuwać wirusy w czasie, gdy ludzie znajdują się w pomieszczeniu, czy to w miejscu pracy, czy w domu?
Amerykańscy badacze z Columbia University przeprowadzili szczegółowe testy nad skutecznością działania przepływowych urządzeń z lampą UV-C, które wykazały, że tego typu urządzenia, spełniające podstawowe warunki bezpieczeństwa, efektywnie eliminują wirusy z pomieszczeń bez szkodliwego działania na przebywające w nich osoby.
Opierając się na najnowszych wynikach badań, kilka firm na świecie rozpoczęło produkcję przepływowych urządzeń z UV-C na masową skalę. W USA urządzenia wytwarzające promieniowanie UV-C produkuje np. Bio Tech UV, na rynku europejskim przykładem są niemiecka firma IST czy polsko-amerykańska marka Sayoli.
Nowatorskie rozwiązania umożliwiają zastosowanie przepływowych urządzeń z wbudowaną lampą UV-C, co pozwala na dezynfekcję powietrza w sposób ciągły. Specjalna konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, by podczas pracy sterylizatora nie było konieczne opuszczanie pomieszczenia.
Powietrze skażone patogenami zasysane jest przez otwory wlotowe i następnie trafia do komory dezynfekującej. W jej wnętrzu jest poddawane działaniu skoncentrowanego promieniowania UV-C o wysokiej energii, powodując natychmiastową eliminacje wirusów i bakterii. Zdezynfekowane powietrze opuszcza urządzenie przez wylotowe otwory wentylacyjne. Ruch powietrza wymuszony jest dzięki zastosowaniu wentylatora do pracy ciągłej, charakteryzującego się niskim poziomem hałasu.
Lampa emitująca promieniowanie UV-C jest osłonięta specjalnym reflektorem, dlatego światło nie jest emitowane na zewnątrz. Tym samym urządzenie nawet podczas pracy jest zupełnie nieszkodliwe dla wzroku czy skóry.

 Dozowniki do ochrony i dezynfekcji stóp oraz obuwia

                                                  Najniższa cena na rynku , Produkt niemiecki

Urządzenie do dezynfekcji stóp oraz dezynfekcji obuwia do preparatów stosowanych w profilaktyce przeciwgrzybicznej stóp. Dozownik posiada dwie dysze ze stali nierdzewnej, zaprojektowane tak aby stopa/but, był pokryty mgiełką płynu dezynfekującego. Urządzenie uruchamia się poprzez nacisk stopą na ramie wykonane ze stali szlachetnej (nierdzewnej). Spryskiwacz dezynfekujący idealnie nadaje się do takich miejsc jak : baseny, siłownie, sauny, spa, szatnie, zakłady przemysłowe .
Dozownik do stóp  przeznaczony jest do stosowania na basenach
 (przy wyjściu, nie stosować na wejściu bo środek się spłukuje w wodzie), w saunach, łaźniach, w szpitalach(np.szatnia/przebieralnie szpitalne), siłownie (szatnie/pomieszczenia z prysznicem), w pomieszczeniach medycznych i terapeutycznych.

 • Dozownik do środków przeciwgrzybicznych stóp

 • Konstrukcja: trwała, wytrzymała i nie wymagająca konserwacji

 • Obudowa z aluminium oraz stali szlachetnej

 • Wytrzymałość: ok/ 3.000.000 naciśnięć ramienia

 • Dozownik do stóp działa na zasadzie natrysku preparatu dezynfekcyjnego w postaci aerozolu

 • Wyposażony w dwie dysze natryskowe uruchamiane metalową dźwignią

 • Montaż: Dozownik można przymocować za pomocą wkrętów do ściany lub używać je jako urządzenie wolnostojące

 • Poziom środka dezynfekcyjnego  można z łatwością sprawdzić wziernikiem

 • Waga: 9 kg

 • Wymiary: - wysokość: 400 mm, - szerokość: 220 mm, - głębokość wraz z ramieniem: 400 mm

 • Gwarancja: 12 miesięcy

Możliwość zakupienia produktów do dezynfekcji stóp.
Oba preparaty gotowe do użycia :
Ecolab Incidin® M Spray Extra 5l przeciwgrzybiczny preparat do stóp.
Bioseptol 80 5l przeciwgrzybiczny preparat do stóp

 

Ważna informacja 

Czym można zarazić się na basenie, pod prysznicem, w szatni klubu sportowego, saunie, spa ? Grzybicą stóp !!!

Grzybica stóp jest powszechną dolegliwością. Dotyczy 15–30 proc. populacji. Zakażenie grzybami z rodzaju dermatofitów, które atakują stopy, w niektórych środowiskach (np. sportowcy, żołnierze) sięga 70 proc. Grzyby lubią miejsca ciepłe i wilgotne – nagrzane słońcem płytki wokół basenu, prysznice, przebieralnie. Ich osiedleniu się na naszych stopach sprzyjają otarcia naskórka, a także obniżona odporność.

Czy z grzybicą można iść na basen? Nie, ponieważ można zarazić nią inne osoby. Do momentu wyleczenia choroby, należy zrezygnować z pływalni. 

Jak zminimalizować ryzyko?  Nie chodź boso w okolicy basenu, pod prysznicem,   w przebieralni. Zawsze zakładaj klapki. Po wyjściu z pod prysznica skorzystaj z dozownika do dezynfekcji stóp.

Rośnie świadomość klientów obiektów rekreacyjnych - coraz częstsze pozwy sądowe za zakażenie grzybicą.

 Klient występując o odszkodowanie za zakażenie grzybicą , może domagać się pełnego naprawienia szkody materialnej - np. pokrycia kosztów leczenia, itp, jak również naprawienia szkód niematerialnych - między innymi zadośćuczynienia za ból i dolegliwości spowodowane zakażeniem. W zależności od kwoty, którą chce uzyskać w sądzie, wnosi pozew albo do sądu rejonowego albo okręgowego. Sądy okręgowe rozpatrują sprawy, których wartość przedmiotu sporu przewyższa 75 tysięcy złotych (art. 17 pkt 4 kodeksu postępowania cywilnego).

Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego, klient nie musi udowadniać, w jakim dokładnie momencie i wskutek czyjego zawinienia doszło u niego do zakażenia        ( traktowanego tu jako utratę zdrowia) - wystarczy, że wykaże te okoliczności z odpowiednim prawdopodobieństwem. Wystarczy, że ma przekonujące argumenty na to, że do zakażenia doszło w danej placówce, którą pozywa. Brak dozownika do dezynfekcji stóp w obiekcie, który umożliwia klientowi uniknięcia zakażenia grzybicą oznacza, że w przypadku pozwu jesteśmy praktycznie bez szans. Bo ani brodziki basenowe, ani żadne maty nie stanowią w rozumieniu przepisów Głównego Inspektora Sanitarnego na które powoła się Sąd wystarczających środków zaradczych, które chronią przed zakażeniem grzybicą. Tak więc chroniąc klientów praktycznie chronimy siebie przed ewentualnymi dotkliwymi konsekwencjami. Pamiętajmy, że zakażenie grzybicze w obiekcie rekreacyjnym nie ma wiele wspólnego ze stanem sanitarnym obiektu. W nawet najczystszych obiektach dochodzi do zakażeń, bo grzyby są przynoszone z zewnątrz - przez klientów. Niestety jest bardzo mocno zakorzenione w świadomości ludzi powiązanie zakażeń grzybiczych z ogólnie pojętym stanem higieniczno-sanitarnym obiektu i wciąż wszelkie medialne doniesienia o zakażeniu się grzybicą w  danym miejscu przynoszą ogromne straty wizerunkowe i nie tylko.

                               Niezawodne i skuteczne urządzenie do dezynfekcji rąk                                                                             

Idealne rozwiązanie do wielu miejsc

 • - sklepy
 • - urzędy
 • - szpitale, przychodnie, gabinety lekarskie
 • - gabinety kosmetyczne
 • - kościoły
 • - szkoły, przedszkola
 • - zakłady pracy
 • - salony samochodowe
 • - stacje benzynowe
 • - stacje kolejowe, autobusowe
 • - lotniska

Bezdotykowa aplikacja środka dezynfekującego czujnikiem ruchu.

2 podajniki : na chusteczki i ręczniki a dodatkowo posiada kosz na odpady

Specyfikacja techniczna :

Wymiary : wys.1350 x szer.390 x gł.250 mm

Pojemność dozownika : 5 l

Waga : 35 kg

Zasilanie : 230 V

Urządzenia wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej lub malowane

farbami epoksydowo-poliestrowymi , wg wzornika RAL

                                              Tapety antybakteryjne                                                  

keimEX® to tapety posiadające antybakteryjną powłokę, która aktywnie zwalcza i skutecznie redukuje zarazki oraz bakterie - bez dodatkowych kosztów. W ten sposób produkt ogranicza patogeny w obszarze ściany w higienicznie wrażliwych pomieszczeniach, a o jego skuteczności świadczą różne raporty.Kolorystyka dostępna pod linkiem : Tapety obiektowe

Oferty przygotowujemy na indywidualne zapytania.Prosimy o kontakt celem omówienia szczegółów.

Skontaktuj się z nami

Napisz co potrzebujesz

Przesyłając swoje dane osobowe poprzez formularz kontaktowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez firmę Skander Wyposażanie Firm swoich danych osobowych zgodnie  z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych; tekst jednolity: Dz.U. z 2014 r. poz. 1182 („Ustawa o Ochronie danych osobowych”) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 04 maja 2016 r. („RODO”) oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z 2002r., nr 144, poz. 1204, ze zm.).

Kontakt z nami :

 

Tel : +48 509 063 133

Tel : +48 795 063 133

Biuro :

Tel : +48 71 733 67 93 

Fax : +48 71 733 68 56 

e-mail : skander@skander.com.pl

Strona : www.skander.com.pl

 

Adres korespondencyjny :

ul.Kamieńskiego 200/2 ;  

51-126 Wrocław

Magazyn przeładunkowy :

Less Mess Storage - Wrocław

ul.Pełczyńska 19 ;

51-180 Wrocław

 

Dane identyfikacyjne :

NIP : 8991202452

Regon : 931041797

 

Dział handlowy i finanse :

Tel. +48 795 063 133

skander@skander.com.pl

 

Dział marketingu i sprzedaży :

Tel. +48 509 063 133

marketing@skander.com.pl

 

 

Klauzula informacyjna  więcej ...

Przesyłając swoje dane osobowe wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez firmę Skander Wyposażanie Firm swoich danych osobowych zgodnie  z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych; tekst jednolity: Dz.U. z 2014 r. poz. 1182 („Ustawa o Ochronie danych osobowych”) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 04 maja 2016 r. („RODO”) oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z 2002r., nr 144, poz. 1204, ze zm.).

Pliki Cookies 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach reklamowych, statystycznych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.